Lacobel

Lacobel na wymiar w różnych kolorach

Szkło jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych materiałów do aranżacji wnętrz. W większości budynków występuje pod postacią luster, drzwi bądź balustrad schodowych, jednak wielu dekoratorów decyduje się na montaż elementów szklanych w ramach alternatywy dla paneli czy kafelków. Lacobel jest rodzajem szkła z gatunku float, pokrytym na jednej powierzchni wysokiej jakości lakierem. W naszej ofercie dostępny jest on w szerokiej gamie kolorystycznej z palety RAL, przez co inwestorzy chętnie uwzględniają ten element w ramach zastępstwa dla okładziny kuchennej, czy też do ozdobienia szafy przesuwnej. Poniżej znajdują się fotografie części naszych realizacji, do których obejrzenia serdecznie zapraszamy.

Unikatowa ozdoba każdego pomieszczenia 

Lacobel jest szkłem niehartowanym o atrakcyjnym i bardzo estetycznym wyglądzie. Lakier użyty na warstwie wierzchniej to w stu procentach ekologiczne i przyjazne dla środowiska tworzywo. Trzeba jednak pamiętać, iż lacobel nie jest odporny na wysokie temperatury. Decydując się więc na jego montaż wzdłuż ciągu mebli kuchennych, warto zwrócić uwagę na obszar nad piekarnikiem bądź płytą gazową – tam zdecydowanie zaleca się wybór szkła lakierowanego po odbytej metodzie hartowania.

Lacobele kolorowe świetnie spisują się w każdym pomieszczeniu, a miejsce ich montażu zależy wyłącznie od kreatywności i pomysłu naszych klientów. Tafle te odznaczają się niezwykłą lekkością i prostotą montażu. Są docinane na wymiar, co odróżnia je od standardowych kafelków, które zazwyczaj układa się godzinami. Płyty te tworzą niesamowity efekt przy meblach kuchennych, na szafach bądź stanowią niezastąpioną dekorację ścian w salonie. Cechą charakterystyczną lacobeli jest natomiast błyszcząca, jednolita struktura całej powierzchni. Omawiane panele szklane są gładkie i odporne na różnego rodzaju odbarwienia, które w wielu materiałach może spowodować promieniowanie UV.

Bogata kolorystyka spełniająca wymogi projektantów

Panele szklane z linii Lacobel są bardzo pożądane przez wszystkich, współczesnych aranżerów wnętrz. To rozwiązanie proste, ale przy tym niezwykle eleganckie i unikatowe. Poprzez zastosowanie tych elementów w dowolnym miejscu, całe pomieszczenie zyskuje na wyjątkowości i staje się przez to bardziej niepowtarzalne. To znakomity dodatek dla wykładzin ściennych, blatów i mebli w niemal wszystkich stylach aranżacji. Poprawny dobór koloru prowadzi do świetnego współgrania z takimi materiałami, jak chociażby stal czy drewno. Ich wysoki połysk przekłada się z kolei na optyczne zwiększenie oraz rozjaśnienie powierzchni.

Każda tafla ze względów bezpieczeństwa jest mocowana szklaną powłoką na zewnątrz. Oznacza to, iż warstwa lakieru jest całkowicie bezpieczna i chroniona przez zarysowaniem. Do tego dochodzi również odporność na wszelakie zabrudzenia, wynikające z przedostawania się tłuszczu do otoczenia podczas przygotowywania posiłków na kuchni. Łatwość w usuwaniu tłustych plam to kolejna zaleta, która w znaczny sposób odróżnia lacobele kuchenne od innych materiałów przeznaczonych na kafelki.

Efekt świetlny za dnia i nocą

Szklane tafle lacobeli w ciągu dnia precyzyjnie odbijają wszystkie refleksy świetlne. To bardzo estetyczne i spójne z klimatem nowoczesnych wnętrz. W obrębie szklanych płyt zaleca się również montaż sztucznego oświetlenia LED, które wieczorami da znakomity efekt rozświetlenia płyty. Kolorowe diody umieszczone chociażby w taśmach LED, to w połączeniu ze szkłem Lacobel wizualna poezja dla oka. Zachęcamy więc do skorzystania z naszej oferty i zapewnienia sobie unikatowego wyglądu pomieszczeń w całym domu.

Cena sprzyjająca każdemu inwestorowi

Jeśli chodzi o lacobele cena nie jest zbytnio wygórowana. To doskonała alternatywa dla płytek czy kafelków, których koszty nieustannie szybują do góry. W celu uzyskania precyzyjnej wyceny, najlepiej skontaktować się z naszymi specjalistami poprzez formularz kontaktowy, telefon lub fizyczne odwiedzenie naszej placówki. Działamy na terenie całej Polski i chętnie przyozdabiamy wszystkie budynki zarówno mieszkalne, jak i publiczne.

Lacobel jest to rodzaj specjalnego szkła z gatunku float, występującego w kilkunastu podstawowych kolorach z palety RAL, nienadającego się do hartowana. Lacobel swoje zastosowanie znajduje w szafach przesuwnych oraz jako okładzina pomiędzy dolnym i górnym ciągiem szafek kuchennych. Należy pamiętać, że lacobel nie jest odporny na wysokie temperatury, w przypadku montażu przy piekarniku lub płycie gazowej zaleca się montaż szkła hartowanego lakierowanego.