Balustrady szklane

Balustrady szklane zewnętrzne i wewnętrzne

Szkło jest materiałem niezastąpionym we współczesnym budownictwie i aranżacji wnętrz. Nowoczesne budynki wypełnia się tym tworzywem zarówno po stronie zewnętrznej, jak i wewnątrz. Z tego względu, szklane balustrady są obecnie nieodłącznym elementem wszystkich, nowszych projektów posiadłości i cieszą się sporym uznaniem wśród domowników. Dzięki nim, dzieci mogą w pełni bezpiecznie obserwować widok z wyższych pięter, a zdolności przepuszczania światła pozwalają na rozjaśnienie pomieszczeń z dostępem do balkonów.

Zarówno deweloperzy, jak i osoby prywatne chętnie uwzględniają montaż balustrad ze szkła w swoich projektach. To rozwiązanie bardzo futurystyczne, nadające budynkom wyjątkowego charakteru, a to za sprawą połączenia elegancji z dozą minimalizmu. Nasza firma zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem balustrad szklanych, przeznaczonych na klatki schodowe, tarasy czy balkony. Najwyższą jakość wykonania potwierdzają poniższe zdjęcia, przedstawiające jedynie część naszych wszystkich realizacji.

 

 

Zadbaj o swój indywidualny projekt balustrady

Oferujemy szeroki wybór balustrad szklanych, realizowanych na specjalne zamówienie naszych klientów. Tafle szkła są w wykonywanych przez nasz zespół projektach mocowane na rotulach, uchwytach zaciskowych, słupkach ze stali nierdzewnej bądź w profilach balustradowych. To czyni je niepowtarzalnymi i daje szereg możliwości przy tworzeniu unikatowych i bardzo eleganckich projektów.

Współczesna architektura niemalże bazuje na szkle. Z tego względu, w coraz większej ilości budynków zarówno prywatnych, jak i publicznych stosuje się szklane balustrady na schody bądź też balustrady szklane na zewnątrz. Za stosowaniem tego typu elementów przemawia ich solidne mocowanie, trwałość montażu oraz różnorodność rodzajów. Część klientów marzy o rozjaśnieniu tarasu, a przy okazji zachowaniu w nim odrobiny prywatności. Dlatego też, nie wszyscy decydują się na wybór całkowicie przezroczystego szkła na swoje balkony. Doskonałą alternatywą jest w tym przypadku balustrada szklana mleczna, którą również posiadamy w naszej ofercie.

Wiemy, jak ważne dla inwestora jest stworzenie budynku zaprojektowanego w pełni po jego myśli. Dlatego też, wykonujący nowoczesne balustrady szklane specjaliści z naszej firmy, uzgadniają z klientami każdy etap pracy – począwszy od fazy projektowej, aż po samą realizację.

Elegancja w parze z bezpieczeństwem

Balustrady ze szkła prezentują się na fasadach bardzo estetycznie, a tym samym sprawiają wrażenie lekkich. Te same odczucia mogą towarzyszyć podczas zerkania na balustrady schodowe szklane. To właśnie ta lekkość może u niektórych wprowadzać pewne zastrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa takich elementów. Jako wieloletni producenci wyrobów z tego materiału uspokajamy, iż szkło w balustradach to najczęściej hartowany typ ESG o grubościach 12-16 mm bądź hartowane laminowane szkło ESG/VSG.

Obie metody obróbki charakteryzują się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Choć zdarzają się sytuacje, w których szkło rzeczywiście pęka, to specjalnie zaprojektowane tafle uniemożliwiają pojawienie się jakichkolwiek obrażeń zagrażających zdrowiu czy życiu domowników. Najczęściej szkło rozpada się wtedy na bardzo drobne kawałki, choć do jakiegokolwiek stłuczenia potrzeba naprawdę sporej siły.

Skontaktuj się z nami i uzyskaj szybką wycenę!

Nasza firma pełni usługi z zakresu projektowania, tworzenia i montażu szkła na wymiar na terenie całej Polski. Oferujemy dobrej jakości wyroby wraz z zapewnieniem solidnego i sprawnego ich montażu we wszystkich budynkach mieszkalnych i publicznych . Chcąc poznać wycenę każdego projektu, należy skontaktować się z nami drogą mailową lub telefoniczną.

W zależności od tego, czy brana pod uwagę jest szklana balustrada na schody czy też balustrada szklana samonośna, cennik będzie się od siebie w mniejszy lub większy sposób różnił. Klient może przedstawić swój indywidualny pomysł, do którego nasi specjaliści w pełni się dostosują. Istnieje również możliwość całkowitego oddania projektu w ręce naszych wykonawców, a oni dołożą wszelki starań, by stworzyć wyjątkową i estetycznie wyglądającą balustradę.